Kategorie

Płatności online

płatności online Przelewy24

Dostawy realizuje

Sprawdź naszą rzetelność

Opaska gipsowa 12cm x 3m - opak. 2 rolki

Producent: TZMO
Dostępność:
Wysyłamy w ciągu 24 h
szt.
Cena netto: 7,28 zł 7,86 zł

PREGIPS OPASKA GIPSOWA

Opaska gipsowa PREGIPS® jest materiałem opatrunkowym przeznaczonym dla chirurgii i ortopedii. Jest to nawinięta na rolkę gaza bawełniana trwale nasycona zaczynem gipsowym.

Czas wiązania

W zależności od rodzaju opaski czas wiązania wynosi do 6 lub do 12 minut. Całkowite obciążenie opatrunku możliwe jest po 15-25 minutach.

Zastosowanie

Opaska PREGIPS® może być stosowana do:

  • unieruchamiania wszelkich rodzajów złamań,
  • natychmiastowego unieruchomienia na salach operacyjnych lub w warunkach wypadkowych,
  • korekcji zniekształceń.

Opakowanie: 2 rolki

Sposób użycia

Pod opatrunek gipsowy zawsze należy stosować rękaw podgipsowy i warstwę bandaża podgipsowego np. Matosoft.

  • Po wyjęciu opaski z opakowania należy zanurzyć ją w wodzie o temperaturze 20-22º  C, pod kątem 45º do poziomu wody. Czas zanurzenia nie powinien przekraczać 5 sekund. Pod koniec moczenia opaskę lekko ścisnąć; krótki czas ma decydujący wpływ na jakość gotowego opatrunku.
  • Po wyjęciu opaski z wody należy ją mocno ścisnąć w celu usunięcia nadmiaru wody, przyśpieszając tym samym czas twardnienia założonego opatrunku.
  • Czas zakładania opaski nie powinien przekraczać 3-4 minut. Po założeniu opaski koniecznym jest zapewnienie pełnej cyrkulacji powietrza przez około 20 minut.

 

Przechowywanie produktu, uwagi

Wyrób jednorazowego użytku. Nie używać, gdy opakowanie jest uszkodzone. Chronić przed nagrzaniem (ciepłem) i wilgocią w temperaturze nie przekraczającej +40º C. Nie należy wyjmować opaski z opakowania jednostkowego aż do momentu jej użycia.

Zbyt wysoka temperatura wody skraca czas wiązania i modelowania gipsu, jednocześnie zwiększa ilość wydzielanego ciepła. Wielokrotne ściskanie opaski może spowodować jej zbytnie wysuszenie i tym samym utrudnić późniejsze uformowanie opatrunku gipsowego oraz zwiększyć ilość wydzielanego ciepła.

Każdorazowo należy zmaczać tylko jedną opaskę. Nie wolno pozostawiać w wodzie kilku opasek.