Polecamy

Papier do EKG
brutto: 3,65 zł
(netto: 3,38 zł)

Kategorie

Płatności online

płatności online Przelewy24

Dostawy realizuje

Żel do USG 500g

Producent: Żel-Pol
szt.
Cena netto: 2,38 zł 2,57 zł

Żel do USG

Przeznaczenie:

Żel do USG (Żelpol USG) jest żelem transmisyjnym, przeznaczonym do diagnostyki (USG, KTG) i terapii ultrasonograficznej (UD). Zalecany do stosowania ze wszystkimi typami głowic ultrasonograficznych (sektorowe. matrycowe liniowe i convex) oraz w nowych rodzajach obrazowania (3D/4D, tryby doplerowskie, obrazowanie harmoniczne i trapezoidalne, elastografia). Preparat nie jest przeznaczony do bezpośredniego stosowania na gałkę oczną. Posiada neutralny dla skóry odczyn pH.

Sposób użycia:

Żel do USG przygotowany jest w postaci gotowego do użycia preparatu, który należy nałożyć na skórę lub sondę ultrasonograficzną do uzyskania 1-2 mm warstwy. Po badaniu żel usunąć ręcznikiem papierowym.

Przciwskazania i środki ostrożności:

Żel do USG nie powinien być stosowany na podrażnioną, uszkodzoną lub zmienioną chorobowo skórę. Żel może wywołac podrażnienia i zaczerwienienia skóry osób uczulonych na środki konserwujące (przemyć letnią wodą i wytrzeć ręcznikiem papierowym). Po dostaniu się do oka może powodować niewielkie podrażnienia, łzawienie i zaczerwienienie spojówki (przemyć worek spojówkowy roztworem soli fizjologicznej).